Alexander WeissPrelegent

  Ekonomista z wykształcenia  — absolwent Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn.

  Działalnością biznesową zajmuje się od 1997 roku.

  W dwudziestopięcioletniej karierze zawodowej rozwijał z sukcesami wiele projektów inwestycyjnych, w tym jako pierwszy w kraju sieć dystrybucji lakierów samochodowych niemieckiego koncernu BASF oraz jeden z pierwszych na Śląsku prywatnych szpitali specjalistycznych — Weiss Klinik.

  Na rynku nieruchomości w ciągu ostatnich 15-stu lat zrealizował szereg udanych przedsięwzięć deweloperskich, takich jak: stylowy biurowiec Redenberg Office Park, kompleks nowoczesnych biurowców Porcelanowa 17–19, nowoczesny budynek usługowo-handlowy, osiedla mieszkaniowe Jasna Park, Brzozowa Residence, czy słynny apartamentowiec Villa Reden. Wartość jego zrealizowanych inwestycji w nieruchomościach wynosi ponad 70 mln PLN. Dodatkowo był również aktywnym inwestorem na śląskim rynku flippingu, na którym w ciągu ostatnich dwóch lat kupił i sprzedał z zyskiem nieruchomości mieszkalne o wartości ponad 50 mln PLN.

  Obecnie jest na etapie przygotowywania i realizowania kolejnych inwestycji na łącznie 77 mieszkań.

  Wyznaje w biznesie uniwersalne wartości. Sumienność i wiarygodność stoją u Alexandra na pierwszym miejscu. „Wiem jak ważne w relacjach biznesowych jest zaufanie. Inwestuję tylko w takie projekty, które są dla mnie oraz moich partnerów zrozumiałe i przejrzyste. Aktywnie wspieram rozwój modelu inwestowania grupowego w nieruchomości na polskim rynku, który uważam za racjonalną i przyszłościową, a przede wszystkim atrakcyjną i bezpieczną formę pomnażania kapitału. Na zadania, które sobie wyznaczam, patrzę całościowo. Wykorzystuję wiedzę, umiejętność analitycznego myślenia i przewidywania skutków, do ograniczania każdego zidentyfikowanego ryzyka. Koncentruję swoje zaangażowanie zawodowe na celach ambitnych i osiągalnych i nie boję się konstruktywnej krytyki. Buduję relację biznesowe na otwartości w komunikacji, słowności i zaangażowaniu.”